Najczęściej kupowane

Artykuły

Zarobki policjantów w 2024 roku – ile można zarobić w Policji?

Ogromną zaletą pracy w Policji są dodatki do pensji, których jest naprawdę wiele. W niektórych przypadkach, dodatki mogą osiągnąć wysokość 50% pensji wynikającej z grupy zaszeregowania. Pracownicy Policji zarabiają relatywnie dużo w porównaniu do średnich wypłat w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na pracę w Policji właśnie z uwagi na wysokość pensji, szybką emeryturę oraz jej wysokość.
Czytaj dalej
Szkółka policyjna w 2024 roku - ile trwa i jak wygląda kurs podstawowy do Policji?

Nabór do polskiej policji wciąż trwa a nowi funkcjonariusze są bardzo potrzebni. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób wybór tej właśnie ścieżki zawodowej wydaje się być bardzo atrakcyjnym. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy z nas ma szansę dostać się do Policji “z marszu”. Po zdaniu testów oraz uzyskaniu odpowiednich zaświadczeń lekarskich każdy kandydat musi przejść odpowiednie szkolenie. Istnieje bowiem szereg placówek, w których możemy przygotować się do pełnienia służby. Szkółki policyjne, bo o nich mowa dają wiele możliwości. Jakich? Przekonajmy się.
Czytaj dalej
Testy do Policji w 2024 - sprawdź swoją wiedzę online

Testy do Policji w 2024 roku nie różnią się wiele od tych z poprzednich lat. Podzielone są na trzy etapy, które trzeba zaliczyć na możliwie najwyższą ilość punktów. Spodziewać się można jedynie ponownego obniżenia wymagań od kandydatów na testach fizycznych, do czego tendencja widoczna jest od ostatnich kilku lat. Czy to dobrze, czy źle - każdy ubiegający się o pracę w Policji kandydat oceni już samodzielnie. Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Sprawdźmy zatem dokładnie, na jakie zadania przygotować się muszą osoby, dla których praca w Policji stanowi spełnienie marzeń.
Czytaj dalej
Jakie dokumenty przygotować na rekrutację do Policji? Musisz o nich pamiętać!

Praca w Policji dla wielu osób jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Choć wiąże się z ogromną odpowiedzialnością może bowiem dawać również sporo satysfakcji. Jednocześnie policjant jest osobą, która cieszy się zaufaniem społecznym i dobrą opinią. Aby jednak zrealizować to marzenie niezbędne jest przejście procesu rekrutacji. Zaczynamy go od złożenia odpowiednich dokumentów. Sprawdźmy więc jakie papiery do policji musisz ze sobą zabrać by rozpocząć rekrutację.
Czytaj dalej
Czy matura jest potrzebna do Policji i innych służb mundurowych?

Wiele osób, które zastanawiają się czym zająć się zawodowo poważnie rozważa karierę w Policji oraz innych służbach mundurowych. Nie ma w tym nic dziwnego. Wykonywanie tego zawodu to nie tylko odpowiedzialność, ale również stabilność zatrudnienia oraz szacunek społeczny. Nie da się jednak ukryć, że zarówno policjantem, żołnierzem, jak i innym funkcjonariuszem nie może jednak zostać każdy. Sporo zależy między innymi od posiadanego przez nas wykształcenia. Tymczasem, nauka zdalna dla wielu osób okazała się na tyle problematyczna, że nie udało im zdać się egzaminu dojrzałości. Co zrobić w takim przypadku? Czy matura jest potrzebna do Policji i innych służb mundurowych? Pora odpowiedzieć na te pytania.
Czytaj dalej
Jakie szkoły trzeba ukończyć, aby zostać policjantem?

Wstąpienie do Policji to marzenie wielu osób. Zawód ten wiąże się z uznaniem społecznym, jest również dobrze płatny. Aby jednak spełnić swoje plany zawodowe musimy spełnić szereg kryteriów. Dotyczą one nie tylko sprawności fizycznej czy odpowiednich cech psychologicznych ale również edukacji. Przepisy polskiego prawa jasno określają poziom wykształcenia jaki musimy posiadać by zostać policjantem. Warto również wspomnieć o tym, że studia do policji, choć nie są wymagane mogą nam pomóc. Przyjrzyjmy się więc dokładniej temu, jak powinna wyglądać ścieżka edukacji osoby marzącej o zawodzie policjanta.
Czytaj dalej
Wiek w rekrutacji do Policji - jaka jest górna i dolna granica?

Praca w Policji to dla wielu osób marzenie. Choć jest to zawód niewątpliwie trudny i odpowiedzialny możliwość pełnienia służby może dawać sporo satysfakcji a przy tym zawód ten cieszy się również uznaniem społecznym. Często jednak osoby, które chciałyby kandydować obawiają się, że są zbyt młode, lub wręcz przeciwnie, że w ich wieku nie jest to już możliwe. Nie ma w tym nic dziwnego. Jak w każdej służbie, tak również w Policji niezbędne jest spełnienie szeregu kryteriów. Sprawdźmy więc jaki wiek do Policji jest najodpowiedniejszy a kiedy istnieje konieczność zrezygnowania ze swoich planów zawodowych.
Czytaj dalej
Pozwolenie na broń - jak je uzyskać? Kompletny poradnik

Obecna sytuacja związana z wojną na Ukrainie sprawia, że coraz więcej osób zaczyna interesować się sposobami na obronę siebie oraz swoich bliskich. Jednym z nich jest bez wątpienia możliwość posiadania broni. Z tego powodu wiele osób zastanawia się jak uzyskać pozwolenie na broń. Niestety, uzyskanie pozwolenia na broń w naszym kraju wciąż jest bardzo trudne i niedostępne dla każdego obywatela. Wiąże się też z dość dużym kosztem. Niemniej jednak, osoby zdeterminowane mogą je otrzymać. Sprawdźmy, jakie warunki należy spełnić i jak wygląda cała procedura uzyskiwania pozwolenia na broń.
Czytaj dalej
Wojsko czy Policja – co wybrać? Zalety i wady

Praca w Wojsku czy Policji to cel wielu młodych ludzi, zarówno mężczyzn jak i kobiet. Można powiedzieć, że w tej chwili wszelkie granice płci w Wojsku i Policji znacznie się zatarły. Od wszystkich wymaga się jednakowego zaangażowania w pracy, podejścia do obowiązków, konsekwencji, sprawności fizycznej i odwagi. Co zrobić, jeśli zmagamy się z dylematem i nie wiemy do końca, która z opcji nam najbardziej odpowiada? Czy z Wojska można przejść do Policji bez konsekwencji? Czy służba wojskowa da kandydatowi jakieś dodatkowe profity na egzaminach? Przyjrzyjmy się uważnie, jak wyglądają wszelkie analizy porównawcze między Wojskiem a Policją!
Czytaj dalej
Jaki wydział wybrać w Policji?

O pracy w Policji marzy wielu młodych ludzi. Kariera w tym środowisku owiana jest wieloma legendami i mitami, które już wcześniej staraliśmy się wyjaśnić. Decydujesz się właśnie, by rozpocząć karierę w Policji? Pora zatem zastanowić się, na ile będzie to Twój własny wybór, a na ile wpływ dyrektyw i odgórnych zasad, które trzeba respektować i dostosować się do nich, czasem mimo sceptycznego podejścia.
Czytaj dalej