Testy do służby więziennej - Testy do SW Zobacz większe

Testy do Służby Więziennej

Zestaw posiadający test wiedzy do Służby Więziennej z odpowiedziami oraz opracowane materiały na rozmowę kwalifikacyjną do Służby Więziennej.

Więcej szczegółów

32,00 zł brutto

Opis

Ilość stron 34
Typ pliku .pdf (Adobe Reader)
Ilość plików 3
Rozmiar 402 KB
Materiały można drukować Tak
Wydanie 2024r

Więcej informacji

Zagadnienia, jakie poruszane są podczas egzaminów do Służby Więziennej z roku na rok mogą ulec zmianie. Dlatego też nieustannie uaktualniamy je, byś podczas egzaminu nie został niemile zaskoczony. Oferowane przez nas testy do Służby Więziennej zawierają zestaw pytań dzięki którym dowiesz się jak przebiega rekrutacja, na co trzeba położyć większy nacisk, jak napisać poprawne list motywacyjny czy pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną z psychologiem.

Zestaw jaki wysyłamy zawiera:

Test wiedzy do Służby Więziennej z odpowiedziami

Pytania i odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną:

- Motywacja do podjęcia służby SW

- Współpraca i współdziałanie w grupie

- Autoprezentacja

- Pytania ogólne

Przykładowy list motywacyjny do Służby Więziennej

Natychmiast po odnotowaniu wpłaty lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty na e-maila postaramy się wysłać materiały do 5 minut. Zwykle przelew z banku trwa 24h.

Testy do Służby Więziennej

Osoby chcące objąć stanowisko funkcjonariusza Służby Więziennej podejmują się bardzo odpowiedzialnej roli. Od ich profesjonalizmu zależy zarówno porządek w jednostce penitencjarnej, jak i bezpieczeństwo więźniów i obywateli. Dlatego też test wiedzy do Służby Więziennej jest niezwykle ważnym elementem rekrutacji. Warto odpowiednio się do niego przygotować. Zastanawiasz się w jaki sposób to zrobić? Test wiedzy do SW w postaci opracowanych materiałów jest doskonałą pomocą w nauce. Znajdziesz w nim wszystkie ważne informacje dotyczące przepisów prawa czy obowiązków strażnika. To pytania, które często zawiera test wiedzy do Służby Więziennej wraz z opracowaniem. W zestawieniu tym znajdziesz również dodatkowe informacje, które pozwolą ci przygotować się także do rozmowy kwalifikacyjnej. Dotyczą one motywacji do pracy w SW, wiedzy ogólnej, działania w grupie oraz autoprezentacji. Dzięki temu test wiedzy do SW nie będzie tak stresującym i wymagającym etapem rekrutacji.

Rozwiąż przykładowy test do Służby Więziennej

Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż przykładowy test do Służby Więziennej. Taki zestaw pytań może trafić się na Twoim egzaminie.

Przykładowe testy do SW

Jak dostać się do Służby Więziennej?

Poszukując swojej drogi zawodowej wiele osób skłania się w kierunku służb mundurowych. Atutem wykonywania zawodu funkcjonariusza jest stałość zatrudnienia, dobre zarobki jak również poczucie, że przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli. Jednym z etatów, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem jest pełnienie funkcji w Służbie Więziennej. To odpowiedzialna, a jednocześnie niezwykle ważna praca. Jakie jednak wymagania należy spełnić aby dostać się do Służby Więziennej? Jak wygląda rekrutacja? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

Czym zajmuje się Służba Więzienna?

Mówiąc o pełnieniu roli funkcjonariusza Służby Więziennej warto poruszyć temat tego, jakie obowiązki dotyczą osób, które sprawują tę funkcję. Bardzo często mamy bowiem dość mylne pojęcie na temat Służby Więziennej uznając, że rola funkcjonariuszy ogranicza się wyłącznie do “pilnowania porządku” w więzieniach. Oczywiście, jest to jednym z głównych oraz niezwykle ważnych aspektów pracy strażników więziennych, jednakże na ich barkach spoczywa znacznie więcej obowiązków, wśród których wymienić możemy:

- wykonywanie tymczasowego aresztowania w sposób zabezpieczający prawidłowy tok postępowania karnego;

- ochronę społeczeństwa przed sprawcami przestępstw osadzonymi w zakładach karnych i aresztach śledczych;

- prowadzenie oddziaływań penitencjarnych i resocjalizacyjnych wobec osób skazanych na karę pozbawienia wolności;

- organizowanie pracy więźniów, która sprzyjać będzie zdobywaniu kwalifikacji zawodowych, nauczania, zajęć kulturalno-oświatowych, zajęć z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz specjalistycznych zajęć terapeutycznych.

Jak widzimy rolą Służby Więziennej jest więc nie tylko pilnowanie porządku, ale również praca nad tym, by więźniowie nauczyli się żyć w społeczeństwie.

Służba Więzienna - wymagania

Rekrutacja nowych funkcjonariuszy Służby Więziennej jest procesem, w którym wybiera się osoby posiadające nie tylko niezbędne kwalifikacje, ale również cechy charakteru. Aby móc do niej przystąpić musimy jednak spełnić szereg kryteriów. Osoby ubiegające się o pracę w Służbie Więziennej muszą:

- posiadać polskie obywatelstwo

- mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej

- posiadać pełnię praw publicznych

- dać rękojmię prawidłowego wykonywania zadań

- nie być osobą skazaną prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne lub umyślne przestępstwo skarbowe

- dać rękojmie zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych

- posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe

- posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby

- zdać testy do służby więziennej.

Krok pierwszy - złożenie dokumentów

Osoby, które chcą zatrudnić się w Służbie Więziennej powinny zacząć od złożenia podania o przyjęcie do służby ze wskazaniem działu Służby Więziennej i stanowiska służbowego, o które kandydat się ubiega. Do pisma należy dołączyć szereg dokumentów, które będą niezbędne do przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Obejmują one:

- wypełnioną ankietę personalną

- świadectwa pracy lub pełnionej służby

- dokumenty potwierdzające tożsamość oraz kwalifikacje

- ankietę bezpieczeństwa osobowego lub odpowiednie poświadczenie bezpieczeństwa

- oświadczenie kandydata o zdolności do przystąpienia do testu sprawności fizycznej.

Postępowanie kwalifikacyjne - poznaj jego etapy

W tym miejscu przechodzimy do właściwego postępowania kwalifikacyjnego, którą są testy do służby więziennej, niepokoją one wielu kandydatów do Służby Więziennej. Postępowanie to obejmuje trzy etapy.

Pierwszym z nich jest tzw. “etap wstępny”. Obejmuje on ocenę przesłanych dokumentów, wstępną kwalifikację oraz na działy Służby Więziennej i stanowiska służbowe. Następnie kandydaci biorą udział w rozmowie kwalifikacyjnej, która trwa zazwyczaj kilkanaście minut. W trakcie jej trwania oceniane są kompetencje personalne i społeczne kandydata. Podczas kolejnej części rekrutacji kandydaci przechodzą test wiedzy do służby więziennej, który dotyczy funkcjonowania władzy publicznej oraz bezpieczeństwa państwa i porządku publicznego. Przygotować można się do niego np. wykonując testy do służby więziennej z odpowiedziami.

Kolejną częścią pierwszego etapu rekrutacji do Służby Więziennej jest test sprawnościowy, który ma stanowić potwierdzenie, że dana osoba poradzi sobie z wyzwaniami, które związane są z tą funkcją. Test sprawności fizycznej obejmuje między innymi rzut piłką lekarską, biegi, skłony czy skoki w dal. Po wykonaniu wszystkich tych czynności kandydat jest oceniany na podstawie specjalnego arkusza. Wówczas następuje etap drugi, czyli weryfikacja informacji na temat kandydata.

Osoby, które przejdą ją pozytywnie docierają do etapu trzeciego, który obejmuje ustalenie zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Służbie Więziennej przez komisje lekarskie oraz wybór jednostki oraz funkcji, która będzie dopasowana do wykształcenia i doświadczenia zawodowego kandydata.

Podsumowując, rekrutacja do Służby Więziennej nie jest prostym postępowaniem a osoby, które pragną pełnić tę rolę muszą wykazać się wiedzą, sprawnością oraz predyspozycjami do wykonywania tego zawody. Jest to niezbędne by zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu, funkcjonariuszom oraz osadzonym.

Opinie

Oceń 
2018-08-24

najlepsze

Testy do Służby Więziennej - nic dodać nic ująć, zawierają dokładnie to co powinny, plus bonus. Jak dla mnie to elegancko

Oceń 
2018-08-08

za pierwszym razem

Dzięki testom z tej strony, wszystko zdane za pierwszym razem bez problemowo, cena 15zł za zdany egzamin to śmieszna sprawa.

Oceń 
2018-05-31

dobre

Wszystko zgodnie z opisem, więc nie ma się do czego przyczepić, wysyłka też była natychmiastowa.

Oceń 
2018-05-14

brak problemów

Wysyłka błyskawiczna, nie ma żadnych problemów, testy też zgodne z opisem

Oceń 
2018-03-27

godne polecenia

Nie ma co tutaj dużo się rozpisywać, testy prawidłowo przygotowane, wszystko zgodnie z ofertą. Błyskawiczna dostawa

Oceń 
2017-11-23

polecam

przydały się bardzo

Oceń 
2017-11-08

Wszystko w jak najlepszym porządku, testy zgodne z opisem, bardzo dobry kontakt. POLECAM!!!

Oceń 
2017-11-08

Wszystko bardzo sprawnie, szybko, miło, bezpiecznie, bezproblemowo.

Oceń 
2017-11-08

Testy pierwsza klasa, świetnie opracowane.

Oceń 
2017-11-08

Właśnie przeglądnąłem to co nabyłem i muszę powiedzieć, że materiały są opracowane naprawdę dobrze, dokładnie i bezbłędnie

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Testy do Służby Więziennej

Testy do Służby Więziennej

Zestaw posiadający test wiedzy do Służby Więziennej z odpowiedziami oraz opracowane materiały na rozmowę kwalifikacyjną do Służby Więziennej.

Powiązane Wpisy